Geoblog.pl    marcin3u    Podróże    Rīga 2010    ostatnie chwile

ostatnie chwile

Łotwa
Łotwa, Rīga

Niestety nic nie trwa wiecznie nawet nasz weekendowy wyjazd. Zostawiliśmy bagaże w hotelowej przechowalni i poszliśmy jeszcze raz się przejść po starówce i napić kwasu chlebowego. Około 12 wsiadamy do autobusu i jedziemy na lotnisko. Co i gdzie?:

HOTEL
http://www.booking.com/hotel/lv/tallink-riga.pl.html?aid=311097;label=tallink-riga-sAYs1D7sL3dvdPivhkChoQS4965302777;ws=&gc lid=CPL28ZmHz6ICFQ4EZgodrjEQww
4**** super położenie w centrum miasta obok dworca kolejowego, stacji busów, centrum handlowego, 5min spaceru od starówki, dobre śniadania, siłownia, sauna, hotel oddany do użytku tydzień przed naszym przyjazdem ;D
Jedynym minusem hotelu, który mógł spowodować zawał serca był system rachunkowy który wyświetlał na ekranie TV kwotę 5 razy wyższą niż zakładaną!!!

OBIAD
Dzirnavas (Młyn) 76 Dzirnavu iela (ul.Młynarska 76)
Fajna Restauracja utrzymana w ludowym stylu wiejskiej chaty z obsługa bufetową. Typowa Łotewska kuchnia za przystępną cenę. Obiad z 2 dań, coś do picia, deser 5-6LVL, ludowe łotewskie melodie gratis! ;D (niedaleko powyższego hotelu).

ZAKUPY
Black Riga Balsam (45%), słodycze firmy Laima, przepyszne Łotewskie chleby i jogurty, kawior, kwas chlebowy, wyroby z bursztynów, kupimy w umiarkowanych cenach w markecie w galerii handlowej Dworca Riga Central lub na Targu Centralnym.

zula - 2014-10-19 07:29
Bardzo dobry krótki wyjazd- brawo!

marcin3u
Marcin Krajewski