Geoblog.pl    marcin3u    Podróże    Oslo 2017    [Uszlu]
2017

[Uszlu]

Norwegia
Norwegia, Oslo

Z lotniska Sandefjord Torp do Oslo jest prawie 120km, jeszce w Polsce kupuję bilet na pociąg za 249NOK(115PLN), trochę się zagapiłem bo kupując wcześniej zapłaciłbym taniej (199NOK). Bilet przyszedł na email ale trzeba go wrzucić na apkę (google play) kolei norweskich i mieć w telefonie.

Podróż pociągiem upłynęła bardzo przyjemnie i komfortowo, i przede wszystkim rozkładowo co do minuty. Na dworcu centralnym czekał na mnie już Krzysztof i Mietek. Wsiadamy do samochodu i jedziemy na Løren do domu. Daniel wraca do pracy a ja z bratem T-baną czyli po prostu metrem udajemy się do centrum (Jernbanetorget). Na miejscu idę tam gdzie mnie nogi niosą, ale głównym punktem dzisiejszej wizyty jest słynny designerski budynek Opery. Mój brat jak to on, nie przyzwyczajony do tego, że trzeba tyle chodzić, no ale trzeba! W końcu wymyśla, że pojedziemy na Tøyen do fryzjera bo musi się ostrzyc, faktycznie fryzjer by mu się przydał. I tak Krzysztof idzie do fryzjera a ja odwiedzam pobliski Uniwersytecki Ogród Botaniczny całkiem przyjemny i spory. Odnajdujemy się w końcu z bratem i wracamy do domu by przywitać się z gospodarzami. Na dzisiaj to tyle.

Komunikacja Miejska:

Bilet jednorazowy z możliwością transferu na inny środek trasportu lub powrót tym samym w ciagu godziny to 33NOK(15PLN), lepszym rozwiązaniem jest bilet 24h za 90NOK(40PLN).

marcin3u
Marcin Krajewski