Geoblog.pl    marcin3u    Podróże    თბილისი-ბათუმი (Tbilisi-Batumi) 2015    ✈ Dawid IV Budowniczy ✈

✈ Dawid IV Budowniczy ✈

Gruzja
Gruzja, Kutaisi West
Przejechano 1960 km

Po ponad 3 godzinach lądujemy w Kutaisi o 21:40, trzy godziny do przodu względem czasu w Polsce. Kontrola paszportowa szła sprawnie, u mnie celniczka spytała się dodatkowo o dowód osobisty. Nie spodobało się jej, że mój paszport ma już 7 lat. Dziwne zmiany w wyglądzie minimalne. Ważny więcej niż 6 miesięcy, nie wiem co było nie tak. W każdym bądź razie oddała mi obydwa dokumenty, życzyła udanego pobytu w Gruzji. Sam port lotniczy jest nie duży, terminal nowy i ciekawy architektonicznie. W części przylotów można wymienić walutę, jest punkt jakiegoś banku, trwa to dość długo ponieważ obsługa wypełnia jakieś papierki i daje do podpisu. Walutą w Gruzji jest Lari GEL (dzieli się na 100 tetri). W terminalu dostać też możemy bezpłatną kartę sim, mi trafiła się firma geocell. Doładujemy kartę przy stoisku z logo tej firmy (15GEL powinno wystarczyć). Znajduję się tu też stoisko georgianbus, pojedziemy z nimi do Tbilisi-20GEL(+-34PLN) lub Batumi-15GEL(+-25PLN). My jedziemy do Tbilisi. Droga do najlepszych nie należała, porządna autostrada zaczynała się przed Gori i prowadziła już do samego Tbilisi. Śmiesznie wyglądały nowe, przeszkolone, oświetlone posterunki policji ulokowane przy drogach i wsiach gdzie domy czasy świetności mają już dawno za sobą. Podróż trwała ponad 4 godziny.

GSM w Gruzji:

marcin3u